Ja çfarë moti do të mbretëroj sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas institutit, nëpër lugina do të ketë mjegull, si pasojë e rrënjës së temperaturave minimale dhe konstanteve të maksimaleve.

“Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes” thuhet në njoftimin e institutit.