Ja çka bën Pacolli pas mungesës së votave për demarkacion

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, pas u shty seanca e Kuvendit të Kosovës për ratifikimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi, është nisur drejt Japonisë.

Pacolli është nisur mbrëmë drejt Tokios. Në Facebook ka shkruar se pas një dite intensive dhe me plotë tensione është nisur drejt Tokios.

“Sot, pas një dite intensive dhe me plotë tension, u nisa për udhëtim zyrtarë, dy-ditore, në Japoni (Tokyo)”, ka shkruar Pacolli në Facebook.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Seanca e jashtëzakonshme për ratifikimin e demarkacionit është shtyrë për një datë të pacaktuar.

Ndonëse zyrtarisht nuk ka pasur asnjë arsyetim, mungesa e votave për ta ratifikuar demarkacionin ka bërë që kjo seancë të shtyhet për një ditë tjetër./Insajderi

<iframe src=”//video.gjirafa.com/veriuinfo?embed=shikojeni-betejen-frontale-mes-uckse-dhe-paramilitareve-serbe-1″ width=”560px” height=”315px” frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

<iframe src=”//video.gjirafa.com/veriuinfo?embed=shikojeni-betejen-frontale-mes-uckse-dhe-paramilitareve-serbe-2″ width=”560px” height=”315px” frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

SHPËRNDAJE