Ja kush do të jenë fituesit e balotazhit më 19 Nëntor? (Emrat e kandidatëve fitues)

Në kuadër të debatit për prognozën e rezultatit të  balotazhit të 19 nëntorit, Leutrim Latifi, një aktivist I shoqërisë civile dhe  Kuvendi i të rinjve të Vushtrrisë ka dhënë këtë prognozë për balotazhin që pritet të mbahet më 19 Nëntor

 1. Arban Abrashi (LDK) – Prishtinë
 2. Mytaher Haskuka (VV) – Prizren
 3. Agim Bahtiri (AKR) – Mitrovicë
 4. Xhafer Tahiri ( LDK) – Vushtrri
 5. Qendron Kastrati ( VV) – Kamenicë
 6. Lutfi Haziri (LDK) – Gjilan
 7. Salih Asllanaj ( LDK) – Suharek
 8. Xhafer Gashi ( AAK) – Obiliq
 9. Agim Veliu ( LDK) – Podujevë
 10. Smajl Latifi (AAK) – Rahovec
 11. Muharrem Sfarqa ( LDK) – Ferizaj
 12. Ardian Gjini ( AAK) – Gjakovë
 13. Haki Rugova ( LDK) – Istog
 14. Besim Ilazi ( PDK) – Kaqanik
 15. Selim Kryeziu (LDK) – Dragash
 16. Ragip Begaj (NISMA) – Malishevë
 17. Fatmir Rashiti ( K.PAVARUR) – Shtime
 18. KLINA ??

P.s mbetet të shihet me 19nëntor.

SHPËRNDAJE