Ja si tallet Arbana Xharra me fushatën … (Video)

Arbana Xharra nga PDK, ka ba hajgare me spotin ma te ri te LDK’s. Ajo ka thane se sot LDK e kish nxjerre nji spot ku gjoja dy te ri ka me i punesue nji minister i meçum, dhe kjo asht ne nivelin ma qesharak, tue thane se kane avancue fushatat dhe mujn me marre model PDK’n.

“Po shihet koheve te fundit si po i bajne tubimet me qytetaret , ky asht kopjim komplet i fushates se PDK’s”, ka thane Xharra.

Ajo ka thane se ky klip i tyne asht shume amator dhe shume qesharak, dhe LDK asht parti e cila ka qene ne pushtet tash dhe doli skandali qe Ministria e Kultures ka hape konkurse pune tash.

Simbas saj, LDK’s mujna me ja numerue skandalet, kur folin per kapjen e shtetit e ne fakt askush nuk ja permend qe ja ka dhane tenderin djemve te vet, Isa Mustafa, apo terminalin, tue shtue se egzistojne faktet dhe tekstet qe gazetaret i dijne.

Xharra ka thane se LDK pati njerez te ri qe i ka perjashtue, e tash ka marre te ri te cilet jane te mendesise se Isa Mustafes.

“Jane ekipi i Riinvestit te cilet jane ndertue dhe formue prej Isa Mustafes, ku kane qene akcionar dhe ka dale skandali edhe projekti qe ka dale tash me Qeverine.

Arbana Xharra keto komente i bani ne Rrokum Roll ne Televizionin Rrokum.

Per ma shume shihne videon e plote.

SHPËRNDAJE