Jashari viziton familjen e Hysni Gucatit: Lufta e UÇK-së ishte e pastër

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka vizituar sot familjen e kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati.

Ai gjatë takimit me Avdullah Gucatin, babain e Hysniut, ka biseduar rreth situatës në vend, arrestimit të kryetarit Gucati dhe bashkëluftëtarëve të tij.

Jashari ka shprehur bindjen e tij të plotë se edhe kësaj radhe luftëtarët e lirisë do të dëshmojnë luftën e drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe popullit tonë liridashës.

Postimi i plotë:

SHPËRNDAJE