Joshua apo Parker: Ja kush është fituesi

Anthony Joshua e ka fituar meçin me Joseph Parkerin me pikë

Meçi i zhvilluar në Kardif dhuroi spektakël nga të dy boksierët, por në fund fitues ishte Joshua, transmeton Periskopi.

Boksieri britanik ishte më i mirë se Parker në 12 raundet e zhvilluara. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Parker i jep fund ecurisë pa humbje, ndërsa Joshua mbtete ‘mbreti’ i boksit pasi akoma nuk e di se çfarë është humbja.

SHPËRNDAJE