Joshua përsëri është mbreti i botës, dorëzohet Takam

Anthony Joshua e ka mposhtur Carlos Takamin para 75 mijë shikueseve në Uells.

Në ruandin e 10 Joshua e ka përgjakur  Carlos Takamin dhe kështu gjyqtari e ka ndalur ndeshjen duke i dhënë fitorën britanikut

Britaniku kështu ka mbrojtur titullin në versionet IBF dhe WBA në kategorinë super të rëndë, shkruan Gazeta Blic

SHPËRNDAJE