Kaq para ka fituar Joshua nga meçi me Pulev

Mbrëmë Joshua ka arritur që ta mposhtë me nokaut boksierin bullgar, Kubrat Pulev.

Në një meç të zhvilluar në ‘Wembley’ të Londrës, Joshua dhe Puleve u takuan për brezat, IBF, WBA, WBO dhe IBO, shkruan IndeksOnline

Nga kjo fitore e madhe, boksieri britanez arrin që tre herë të bëhet kampion bote, ku nga kjo përballje fitoi një shumë të çmendur parash.

Nga ky meç, Joshua ka fituar rreth 10 milionë euro e Kubrat Pulev afër 3 milionë.

Kujtojmë se Joshua aktualisht ka 24 fitore në 25 ndeshje, një humbje dhe 23 meçe i ka përfunduar me nokaut.