Kaq votues kanë hedhur votën në Mitrovicë (Foto)

Edhe në Mitrovicën e Jugut po vazhdon të zhvillohet një proces i qetë i votimit.

Janë gjithësej 16 mijë e 583 qytetarë që kanë hedhur votën e tyre për kryetar dhe asambleistë, shkruan Indeksonline.

Janë gjithësej 100 vendvotime, ku të drejtën e votës e kanë 79 mijë e 42 banorë./Indeksonline/