Kështu duket tabela pasi Kosova e mposhti Malin e Zi

Kosova ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2-0 ndaj Malit të Zi, duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Euro 2020.

Pas kësaj fitoreje Kosova tubon 11 pikë dhe renditet e treta, veç 1 pikë më pak se Çekia që është e dyta dhe 4 pikë më pak se Anglia që kryeson.

Kosova më 14 nëntor udhëton në Çeki, kurse ndeshjen e fundit e luan në Prishtinë me 17 nëntor kundër Anglisë.

SHPËRNDAJE