Kështu e festoi ditëlindjen Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dje kishte ditëlindjen, shkruan Zeri.info.

Kreu i Prishtinës, dje mbushi 40 vjet, pra ai ka lindur më 18 prill të vitit 1978.

Mirëpo, në mbrëmje Ahmeti së bashku me familjen, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij festoi ditëlindjen në njërin prej lokaleve të kryeqytetit, përcjell “Zeri.info”.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Në një video që është publikuar, shfaq atmosferën e kësaj feste.

Madje në këtë video shihet edhe i pari i Prishtinës duke kënduar një nga këngët e vjetra qytetare shqiptare, transmeton “Zeri.info”.

Për më shumë, ju ftojmë ta shikoni këtë video.

SHPËRNDAJE