Këta janë emrat e propozuar për kabinetin e ri qeveritar

I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti, ka prezantuar emrat e kabinetit të ri qeveritar.

Këta janë emrat:

Avdullah Hoti, kryeministër

Besnik Tahiri, zëvendëskryeminstër i parë

Driton Selmanaj, zëvendëskryeministër

Albulena Balaj Halimaj, zëvendëskryeministre

Goran Rakiç, zëvendëskryeministër dhe Ministër i Pushtetit Lokal

Hykmete Bajrami, ministre e Financave

Besian Mustafa, ministër i Bujqësisë

Anton Quni, ministër i Mbrojtjes

Arban Abrashi, ministër i Infrastrukturës

Agim Veliu, ministër i Brendshëm

Armend Zemaj, ministër i Shëndetësisë

Selim Selimi, ministër i Drejtësisë

Blerim Kuqi, ministër i Ekonomisë

Meliza Haradinaj, ministre e Jashtme

Ramë Likaj, ministër i Arsimit

Skender Reçica, ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale

Vlora Dumoshi, ministre e Kulturës

Vesel Krasniqi, ministër i Infrastrukturës

Dalivor Jevtic, Ministër për Komunitete dhe Kthim

Enis Kercan, Ministër i Zhvillimit Rajonal

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE