Këta janë më të votuarit e PDK-së në Klinë (Dokument)

Zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit erdhën pasi Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit, me arsyen se u thirr për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Kështu, në zgjedhjet që u mbajtën të dielën parti e parë nga votat e rregullta doli Vetëvendosje e Albin Kurtit.

Ndërsa, parti e dytë, shumë afër Vetëvendosjes doli e dyta derisa Partia Demokratike e Kadri Veselit doli e treta në këto zgjedhje.

E nga një listë që e ka siguruar Gazeta inFokus, janë edhe votat që partia e Veselit mori në qytetin e Klinës, shkruan gazeta inFokus.

I pari, më i votuari i kësaj liste është vet Veseli me 3546 vota i ndjekur nga kandidati për deputet nga ky qytet, Ramush Agushi me 1294 dhe Pash Buzhala me 1066 vota.

Më poshtë keni komplet listën e kandidatëve të PDK-së dhe votat që secili prej tyre mori në qytetin e Klinës./Gazeta inFokus/