Këtë video të Ronaldos duhet ta shohin të gjithë ata që e kritikojnë

Cristiano Ronaldo bëri një kalim sensacional në Juventus nga Real Madrid për 105 milionë euro.

Por, rrugëtimi i Ronaldos deri këtu nuk ishte i lehtë. Ai kaloi nëpër shumë vështirësi në jetë, derisa arriti të bëhet lojtari më i mirë në botë – duke fituar pesë herë Topin e Artë.

Prej një adoleshenti që fshinte rrugët e Lisbonës me nënën e tij dhe që ëndërronte të bëhej yll futbolli, rrugëtimi i Ronaldos ishte i pabesueshëm, transmeton Gazeta Express.

Kjo video më poshtë tregon pikërisht atë, rrugëtimin e Ronaldos. Shikojeni:

SHPËRNDAJE