Këto janë notat e lojtarëve në superndeshjen Francë-Belgjikë

Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës.

Franca fitoi me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar në pjesën e dytë nga Umtiti me kokë në minutën e 51-të, duke u kualifikuar në finale.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni notat e lojtarëve të gjysmëfinales së parë të Botërorit.

Image

SHPËRNDAJE