Këto janë shumat marramendëse që fitojnë aktorët turq me një episod

Kinematografia turke është një nga më të përcjellurat veçanërisht në trojet shqiptare.

Kinematografia turke është në kulmin e saj, dhe thuajse çdo film apo serial turk arrin të bëjë bujë edhe jashtë kufijve të shtetit.

Muaj më parë bota e artit në Turqi shënoj një sukses të madh ku me ‘Protector’ protagonist aktorin Cagatay Ulusoy arriti që të bëhet seriali i parë turk që fiton drejtat e transmetimit në platformën ‘Netfilx’.

Të gjitha këto suksese i shpërblehen aktorëve të cilët fitojnë shifra marramendëse vetëm për një episod të transmetuar duke filluar nga 10 mijë euro deri në 50 mijë.

Cagatay Ulusoy– 50 mijë euro

Kivanc Tatlitug– 30 mijë euro

Serenay Sarikaya– 10 mijë euro

Burak Ozcivit– 20 mijë euro

SHPËRNDAJE