Kjo “e keqe” i ndodhi Përfaqësueses së Kosovës sonte

Kosova ka vazhduar me rezultate pozitive, pasi sonte e mposhti Maltën me rezultat 3:1.

Në këtë mënyrë ka vazhduar ecuria e rezultateve pozitive që nga ardhja e përzgjedhësit Bernard Challandes.

Megjithatë, ajo që “e prishi” disponimin ishte fakti që Kosova e pësoi golin e parë pas plot 500 minutave lojë.

Përfaqësuesja jonë nuk kishte pësuar në pesë ndeshje (450 minuta) dhe 50 minuta të ndeshjes së sotme.

Sidoqoftë, fitorja ishte shumë më e rëndësishme dhe goli i pësuar duhet të harrohet sa më parë.

SHPËRNDAJE