Kjo është arsyeja pse Interi duhet ta mposhtë sonte gjithsesi Barcelonën

Vetëm tre dite pas një fitore shume stresuese, shume emocionuese ndaj Rayo Vallecano ne La Liga, Barcelona është kthyer në fushë me një ndeshje te madhe.

Në fakt Interi në Guessepe Meazza i pret balugranët ballafaqim ky i vlefshëm për fazën e grupeve në Champions League.

Puna për Barcelonën është e thjeshtë, një pikë garanton kualifikimin, tre pikë garantojnë kualifikimin dhe vendin e parë në Grupin B përcjell arbresh.info.

Ndërkohë që situata nuk është e thjeshtë për nerazurrët që pavarësisht se ishte një kundërshtar mjaft komod në Camp Nou dy javë më parë, Inter do të bëjë gjithçka që ata të sigurojnë tre pikë të vlefshme.

Ekipit zi e kaltër iu kanë kthyer të gjithë lojtarët e tyre më të mirë nga lëndimi dhe janë të pamposhtur për më shumë se një muaj në lojërat si vendas dhe ata vetëm fituan 5-0 në shtëpi në fundjavë, e cila është një përforcues besimi për çdo ekip.

Inter e di se sa e madhe është kjo lojë, veçanërisht nëse Tottenham Hotspur fiton ndeshjen e tyre kundër PSV Eindhoven në të njëjtin grup.

Nëse Barça do të fitojë këtu, Spurs do të jetë në luftën me Interin për vendin e dytë, kështu që Nerazzurët patjetër do të duhen të luajnë më të mirën.

Lajm i mirë për Barçën është që ata mund ta kthejnë Lionel Messin. Ai nuk është rikuperuar plotësisht akoma, por ka udhëtuar me ekipin . Edhe nëse është në bankën rezervë , Barça ditë luajë mirë edhe pa yllin argjentinas.

Blaugranët ka nevojë për 90 minuta në fokus të plotë. Ata ishin me fat që po përballeshin me një ekip të keq Rayo dhe ishin në gjendje të ktheheshin vonë, por Interi do të përfundojë punën nëse Barça do të tregojë atë formë të së shtunës.

SHPËRNDAJE