Kjo është deklarata emocionuese e Florian Markut, do t’ju bëjë krenar të gjithëve

Florian Marku u ndeshe me boshnjakun Dzevad Mutfic.

Ky meç u zhvillua në Linz të Austrisë, shkruan GazetaBlic

Ende pa kaluar 30 sekonda, Florian Marku e ka gjakosur Mutficin. (Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Florian Marku e ka mposhur kundërshtarin në raundin e parë, pasi ai u dorëzua që në fillim.

“Kundërshtari tha se do të boksoj, por nuk bëri ashtu. Ne duhej të ziheshim si burra, ai mendonte ta dërgonte ndeshjen në tapet.

Unë ju premtoj të gjithë shqiptarëve se do arrijë shumë lartë. Kundërshtari më kapi dorën në një pozicion shumë të veshtirë, por unë nuk u dorëzova. Edhe nëse më thyhet dora, unë nuk e dorezojë ndeshjen”, tha Florian Marku.

 

SHPËRNDAJE