Kjo është gjendja në grupin e Kosovës, sa janë shanset për kualifikim?

Kosova pësoi disfatë 5-3 nga Anglia dhe kjo ka bërë që ‘Dardanët’ të zbresin në pozitën e tretë në grupin A.

Kjo pasi Çekia mori fitore të madhe 3-0 në udhëtim te Mali i Zi, çka bën që ndeshja në Pragë të jetë deçizive për kualifikim në Euro 2020.

Angli prin tabelën me 12 pikë, derisa Mali i Zi dhe Bullgaria mund të cilësohen si outsajderët e grupit.

Kjo do të thotë që Kosova dhe Çekia do të luftojnë për pozitën e dytë, që të dërgon direkt në Euro 2020. /Lajmi/

Gjendja e grupit A:

Ndeshjet e mbetura:

Kosova

Çekia

SHPËRNDAJE