Kjo është Jori, modelja shqiptare që po çmend Italinë

Kjo është shqiptarja tjetër që po merr vëmendjen e botës.

Ajo u bë e njohur nëpërmjet programit “Prive” të SportItalias në këtë sezon veror, por duket se ka ndërmend të mos largohet kollaj nga vëmendja.

Modelja me origjinë shqiptare, Jori Delli është një personazh shumë i ndjekur dhe i komnetuar në rrjete sociale, pasi nuk kursehet me fotografitë provokuese dhe bujare.

Bukuroshja 23-vjeçare, e rritur në Torino të Italisë, është bërë shpesh pjesë e kopertinave të modës, ndërsa në Instagram vijojnë të shtohen ndjekësit në mënyrë të shpejtë. /albeu

SHPËRNDAJE