Kjo është komplet lista e AKR-së për deputetë, ja cilin numër e kanë Behgjet Pacolli e Agim Bahtiri

Kjo është lista me emrat e kandidatëve për deputet nga Aleanca Kosova e Re.

Listës i prin kryetari i këtij subjekti, Behgjet Pacolli. Këngëtari Labinot Tahiri është në numrin 5, ndërsa deputetja e deritashme e Partisë së Drejtësisë, Labinota Demi-Murtezi, është në vendin 21, shkruan Telegrafi.

Ky subjekt është në koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Në listën e përbashkët Pacolli është në numrin 50, ndërsa Veriu.info mëson se Agim Bahtiri radhitet në numrër 51.

Behgjet Pacolli

Agim Bahtiri

Korab Sejdiu

Albena Reshitaj

Labinot Tahiri

Sami Borovci

Arta Haxhaj

Mirlinda Gashi

Mirlinda Sopi

Mirlinda Kusari Purrini

Vesel Makolli

Sabit Pacolli

Islam Pacolli

Luan Shllaku

Neshat Asllani

Jeton Ujkani

Xhevdet Krasniqi

Ismet Hajdni

Mimoza Ibishi

Satmifer Kryeziu

Amir Ahmeti

Labinota Demi-Murtezi

SHPËRNDAJE