Kjo është kryesia e LDK-së që u zgjodh sot, nesër e caktojnë kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës sot e ka mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm.

Pas mbledhjes, kjo parti ka mbajtur konferencë për medie në të cilën e ka bërë publike listën e kryesisë së re.

Pjesë e kryesisë janë: Agim Veliu, Kujtim Shala, Lutfi Haziri, Vjosa Osmani, Gazmend Muhaxheri, Haki Rugova, Ismet Beqiri, Imri Ahmeti, Anton Quni, Hikmete Bajrami, Avdullah Hoti, Muharrem Sfarqa, Sokol Haliti, Vlora Dumoshi, Lumi Abdixhiku, Brikena Krasniqi, Valon Murtezi, Fadil Krasniqi, Rrezarta Krasniqi, Arban Abrashi, Mirjeta Kalludra, Besian Mustafa, Florian Dushi, Selim Kryeziu, Mybera Mustafa, Safet Kamberi, Lutfi Zharku, Lirije Kajtazi dhe Fidan Rekaliu.

Nesër në orën 11:00 kryesia e LDK-së me anëtarët lartpërmendur do të mblidhet për ta caktuar kandidatin e kësaj partie për kryeminstër./Insajderi

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE