Kjo është politikanja e vetme që po e shikon ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë

Për dallim nga herët e tjera ku shumica e politikanëve përcillnin ndeshjet e Kombëtares se Kosovës, kësaj radhe nuk ka ndodhur kështu

Kosova është duke pësuar nga Maqedonia e Veriut me rezultat 2-1 në Todor Proeski në Shkup.

E në këtë takim sonte është vetëm një politikane dhe kjo është Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi.

Kujtojmë se kjo është ndeshje gjysmëfinale e Kosovës në Ligës se Kombeve. Në rast se fiton Kosova do të përballet me Gjeorgjinë në finale, ndeshje që do të luhet në Tbilisi të Gjeorgjisë.