Klubi japonez befason Hajrizin, e konfirmon transferimin për ditëlindjen e tij (Foto)

Klubi japonez i basketbollit, Kanazawa Samurai, ka konfirmuar tranferimin e Drilon Hajrizit.

Hajrizi ashtu siç është spekuluar edhe zyrtarisht është bërë pjesë e klubit japonez të basketbollit, Kanazawa Samurai.

Hajrizi u konfirmua si lojtar në faqen zyrtare të klubit, dhe kjo është bërë në mënyrë të veçantë pikërisht në ditëlindjen e tij të 26-të.

SHPËRNDAJE