Koronavirusi e godet Prizrenin: Kaq raste të reja konfirmohen

Katërmbëdhjetë raste të reja janë konfirmuar me coronavirus në komunën e Prizrenit.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Emergjencave dhe Sigurisë, Faruk Dakaj në një postim në Facebook.

“14 raste pozitive me COVID-19 në Prizren. Mos bëni panik por mos e merrni hajgare. Rrini në shtëpi njerëz”, ka shkruar Dakaj në Facebook.

Ndryshe, komuna e Prizrenit në total ka 21 persona të infektuar me coronavirus.

SHPËRNDAJE