Kosova e shkel Serbinë dhe Turqinë (Pamje)

Mbyllet turneu i xhudos që u zhvillua në Hagë të Holandës. Kosova nga ky Grand Priz u kthye me dy medalje të arta të fituara.

Nora Gjakova triumfoi në kategorinë deri në 57 kilogram dhe Distria Krasniqi në atë deri në 52 kilogram.

Kosova në këtë garë renditet në pozitën e katërt pas Holandës, Rusisë dhe Mongolisë, duke lënë mbrapa Serbinë.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen)

Kjo është tabela, ku shihet se Holanda është e para, Rusia e dyta, Mongolia e treta, Kosova e katërta, Serbia e pesta dhe Turqia e gjashta.

SHPËRNDAJE