Kosova nuk e mban epërsinë, humb në minutat e fundit

Ka përfunduar ndeshja mes Sllovenisë dhe Kosovës, me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Metro.

Golin e parë dhe të vetmin për Kosovën e shënoi Vedat Muriqi, në minutën e 58 duke iu dhuruar Dardanëve gëzim të madh i cili nuk zgjati shumë.

Pas pak minutave lojë, Sllovenia barazoi me Kurtic i cili shënoi golin e parë për këtë ndeshje.

Por në minutat e fundit rezultati u përmbys nga Sllovenia, që shënoi golin e dytë pas penaltisë që u ekzekutua nga Ilicic, në minutat shtesë të lojës.

Kujtojmë se në këtë ndeshje ekipi i Kosovës luante me mungesa të mëdha të lojtarëve, e gjithashtu i mungonte edhe trajneri i skuadrës Bernard Challendes i cili është infektuar me koronavirus.