Kryeministri Haradinaj e “zbulon” se cili është qëllimi i LDK-së përmes mbështetjes së Gjykatës Speciale…

Kryeministri Ramush Haradinaj, u shpreh se Lidhja Demokratike e Kosovës është duke shpresuar që me formimin e Gjykatës Speciale, do të mund t’i heq nga skena politike, disa nga krerët shtetëror, ndër ta edhe presidentin Hashim Thaçi.

Mirëpo, ai në emisionin “Euro Tribuna” po shprehet i bindur se këtë gjë nuk do e arrijnë, dhe se vetëm janë duke ua zgjatur pushtetin

Për më shumë ndiqeni videon:

Ramush Haradinaj thotë se LDK po tenton përmes Gjykatës Speciale të na largojnë nga politika

Ramush Haradinaj thotë se LDK po tenton përmes Gjykatës Speciale të na largojnë nga politikaKryeministri Ramush Haradinaj, u shpreh se Lidhja Demokratike e Kosovës është duke shpresuar që me formimin e Gjykatës Speciale, do të mund t’i heq nga skena politike, disa nga krerët shtetëror, ndër ta edhe presidentin Hashim Thaçi.Mirëpo, ai në emisionin “Euro Tribuna” po shprehet i bindur se këtë gjë nuk do e arrijnë, dhe se vetëm janë duke ua zgjatur pushtetinPër më shumë ndiqeni videon:

Publié par EuroTribuna sur jeudi 28 décembre 2017

SHPËRNDAJE