Kryeministri Haradinaj shokon Serbinë me deklaratën më të re për taksën

Mbani mend, taksa mund të zgjatë shumë dhe të jetë e përhershme dhe mund të zgjatë tërë jetën, derisa Serbia të mos e njoh Kosovën. Kështu ka thënë kryeministri i Kosovës, në konferencën për media, menjëherë pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Pas takimit me ambasadorin amerikan dhe mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, është treguar më i bindur se kurrë për mos tërheqjen e taksës 100 përqind ndaj mallrave që vijnë nga Serbe dhe nga Bosnja.

Heqjen e taksës, Haradinaj e ka lidhur me njohjen e shtetit të Kosovës nga ana e Serbisë. /Veriu.info/

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE