Kryeministri Haradinaj ua bën një ofertë veteranëve

Ndërkohë që disa veteranë po protestonin para ndërtesës së Qeverisë për listat e veteranëve dhe lënien e tyre jashtë, para tyre ka dalur kryeministri Ramush Haradinaj.

Ai nuk i ka njohur, por u ka kërkuar që të tregojnë kush janë dhe u ka bërë një ofertë

Haradinaj iu tha protestuesve se a dëshirojnë të flasin tash të tregojnë kush janë dhe për çfarë kanë ardhur, apo do ta presin për kafe pas një takimi.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

“A doni me më kallxu kush jeni edhe çka keni ardhë, a po doni me më prit pas nja 40 minutave me pi kafe?”, ka thënë Haradinaj para tyre.

Ky grupi i veteranëve që u lanë jashtë pensioneve, i tha kryeministrit se do tëp resin për 40 minuta dhe do të pijnë kafe në zyrën e tij

SHPËRNDAJE