Ku gaboi Kosova, tregon trajneri i Kombëtares së Kosovës

Me barazim ka përfunduar ndeshja Kosovë – Bullgari.

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është deklaruar pas këtij barazimi.

“Ekipi dëshironte të fitonte, nuk ishte e lehtë, u munduam shumë”, tha Challandes.

“Ekipi ka bërë punën dhe në fund gjëja më e rëndësishme në futboll është efikasiteti. Nuk kemi qenë në kualitetin më të mirë sot dhe kjo na kushtoi”.

“Unë jam i kënaqur me skuadrën por jo me rezultatin”, tha Challandes

SHPËRNDAJE