Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK’në: Ky është fillimi i qeverisjes

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së Isa Mustafën e kandidaten për kryeminsitre të kësaj partive, Vjosa Osmanin.

I pari i VV-së, Kurti tha para mediave se ky do të jetë fillimi i qeverisjes së re në Kosovë.

Pak minuta më parë ndërkaq në vendin ku mbahet takimi kanë mbrërrirë edhe Mustafa dhe Osmani.

Ky është takimi i parë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme ku VV doli si parti e parë./Express/

SHPËRNDAJE