Kush mund ta ndalë këtë vajzë – DISTRIA KRASNIQI fiton medaljen e artë në Paris

Distria Krasniqi e mbyll me sukses finale e Grand Slamit të Parisit, xhudistia jonë në finale e mposhtin italianen, Giuffrida Odette.

Krasniqi arrit që ta fitojë medaljen e artë në garat e Parisit, duke e mposhtur kundërshtaren e përbetuar të Majlinda Kelmendit.

Ky takim i takoi rangut të -52 kilogramëve, ku Majlinda dhe Distria janë me të njëjtën peshë garimi.

Kujtojmë se në gjysmëfinale, Krasniqi mposhti brazilianen Sarah Menezes.

  • ETIKETIMET
  • 2
SHPËRNDAJE