Ky do të jet moti për fundjavë

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët. Vranësira kalimtare mund të ketë në orët e pasditës, kurse temperaturat do të sillen në mes 10 e 23 gradë Celsius.

Edhe në ditën e parë të fundjavës, pritet të kemi vranësira kalimtare, ndërsa temperaturat nuk pritet të pësojnë ndryshime të qenësishme ato do të sillen në mes 11 e 24 gradë Celsius.

Të dielën pritet ndryshim moti, dita pritet të fillojë me vranësira të pjesshme, mirëpo gjatë ditës ato pritet të marrin karakter zhvillimi.(Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Temperaturat do të sillen në mes 11 e 23 gradë Celsius.

SHPËRNDAJE