Ky është formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Mbrëmë ka përfunduar jave parë e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku skuadra elitë ishin pjesë e këtij kompeticion.

UEFA orë më parë ka publikuar edhe formacionin më të mirë të javës, të cilët ka zgjedhur lojtarët më të dalluar me skuadrat e tyre për gjatë kësaj jave.

Pra, 11-shja e publikuar nga UEFA, vlerëson si portierin më të dalluar të kësaj jave, atë të Barcelonës, Ter Stegen, duke vazhduar me tre mbrojtës si, Alvarez dhe Tagliafico nga Ajaxi, Leovacin e Dinamos, Bernat dhe Meunier pozicionohen në krah.

Ndërsa mesfusha mbështetet nga Orsic, Gundogan dhe Valbuena.

Sulmi i përket Di Marias dhe Holand.

SHPËRNDAJE