Ky është kushti i Albin Kurtit për t’ia dorëzuar LDK-së kryeparlamentarin

Lëvizja Vetëvendosje sot do të shkojë me ofertë tjetër, nëse bindet që LDK-ja nuk lëshon pe për kryeparlamentarin, shkruan Gazeta Online Veriu.info.

Nga burime të afërta më Kurtin, mësohet se nëse Mustafa këmbëngul për marrjen e kryeparlamentarit, në këmbim të tij Kurti do ia kërkojë Ministrinë e Brendshme, kurse Ministrinë e Drejtësisë t’ia lërë LDK-së.

Takimi ndërmjet Kurtit dhe Mustafës do të nisë në orën 16:30./Veriu.info

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE