Ky është moti për sot

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlerat e normales. Indeksi UV  në kufijtë e rrezikshmërisë. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme,  e lehë deri mesatare. Në javën e ardhshme pritet të ketë reshje por temperaturat do të jenë të larta, mbi vlerat e mesatareve”, thuhet në njoftimin e institutit.(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)