Ky është ofendimi më i rëndë që iu bë Shpend Ahmetit nga aktivistët e VV-së

Reagimet e aktivistëve të VV-së ndaj Shpend Ahmetit nuk po ndalen.

Tani aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Egzon Haliti ka reaguar me terme ofenduese ndaj kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti i cili mbrëmë dha dorëheqje nga VV.

Haliti përmes një statusi në Facebook ka thënë se VV po përjeton procesin e jashtëqitjes, duke thënë se është proces natyror.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

“Në këto momente Lëvizja pe përjeton procesin e jashtëqitjes, kjo është natyrale”, shkruan ai.Haliti bashkë me tre aktivistë të tjerë janë shpallur fajtorë nga Gjykata Themelore e Prishtinës, duke u dënuar në total me 21 vite burgim. Para disa javëve Gjykata e Apelit i liroi nga paraburgimi duke e kthyer rastin tyre në rigjykim.

SHPËRNDAJE