Ky është personi që vdiq sonte në sheshin e Prishtinës

Një person sot është gjetur i alivanosur në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Prishtinë, ku përkundër intervenimit mjekësor, ai nuk ka arritur të mbijetojë.

Zëdhënësi i Policisë,  Agron Borovci për Periskopin ka thënë se personi është i moshës rreth 60-vjeç.

‘’Me datë 17.02.2018 reth orës 18:oo, Policia ka marrë informacin se një person, mashkull, rreth 60 vjeç është gjetur i alivanosur në sheshin Nënë Tereza. Në vendin e ngjarjes ka dalë njësia policore dhe mjekët emergjentë.  Këta të fundit kanë bërë përpjekjet e tyre për t’i ofruar ndihmën e parë, miërpo sipas mjekëve personi në fjalë nuk ka shenja jete’’, ka thënë Borovci për Periskopin. (Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen ⤵).

Indeksonline ka mësuar se personi që ka vdekur në shesh sonte është K.Q, i lindur më 1953.

 

SHPËRNDAJE