Ky është shoferi i kamionit të “Pastrimit” që u përfshi në aksident (Foto)

Në rrugën ‘Agim Ramadani” në Prishtinë, si pasojë e mos punimit të frenave, një kamion i kompanisë Pastrimi doli nga korsia duke shkaktuar një aksident ku të përfshirë ishin 9 vetura si dhe të lënduar mbetën tre persona që momentalisht janë dërguar në QKUK.

Policia në anën tjetër kanë dhënë detaje për aksidentin.

“Rreth ores 13:00 kemi pranuar informaten per nje aksident trafiku ne rrugen Agim Rmadani ne Prishtine. Ne kete aksident kane qene te perfshira 9 vetura dhe nje kamion”, tha Flora Ahmeti zëdhënëse e policisë në Prishtinë. Si pasojë e aksidentit deri tani ndihme mjekesore u eshte ofruar tre personave. Me rastin po merren njesitet perkatese”, bëhet e ditur.

SHPËRNDAJE