Ky është ultimatumi i fundit i Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje së fundmi po përballet me dorëheqje nga strukturat e të disa prej fytyrave të njohura të saj.

Por janë anëtarë të kësaj partie nga Skandinavia që kërkojnë që këta të dorëhequr ose të kthehen në pozitat që kanë qenë, ose ta dorëzojnë edhe mandatin e deputetit.

Në një postim në një faqe në Facebook, thuhet se Albin Kurti e ka dëshmuar që është patriot, idealist dhe vizionar.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Ky është statusi i plotë:

“Për njeriun ska asgjë më lehtë se sa me u bë idiot!
Albin Kurti i ka dhënë të gjitha testet e t’qënit Patriot / Idealist & më së shumti VIZIONAR!

Tani më, pak ka rëndësi se kush është me Albinin e kush nuk është! Më shumë rëndësi është që pjestarët e listuar më poshtë duhet që ta dorëzojnë mandatin e Deputetit ose t’kthehen mbrapa nëpër pozita që i braktisën deri n’zgjedhjet e ardhëshme mbrenda partiake dhe në të njëjtën kohë si kolektiv t’kërkojnë falje jo para Albinit por përpara Votuesve që ishin arsyeja e vetme që ju u bëtë Deputet shkuar Deputetit dhe jo vetëm!

Momente zhgënjyese po aq sa shpresëdhënëse!”.

SHPËRNDAJE