Ky fshat i Kosovës, edhe këtë vit dekorohet në mënyrë fantastike(Foto)

Si gjithmonë, është fshati Pjetershan, që gjendet veç pak kilomentra nga Gjakova që merr pamjen më të bukur në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Ndriçimi dhe rregullimi i fshatit, tashmë është bërë një traditë, nga banorët e saj.

Edhe këtë vit banorët, stolisën dhe i dhanë magji, vendit të tyre, duke e dekoruar e veshur me drita shumë ngjyrëshe.

Sjellim imazhet se si ky fshat u dekorua këtë vit:

SHPËRNDAJE