Ky qytet i Kosovës mbrëmë u përmbyt nga uji (FOTO)

Reshjet e mëdha që përfshinë vendin gjatë ditës së djeshme, kanë vërshuar qytete të shumta.

E, më së shumti e ka pësuar qyteti i Kacanikut.

Sipas disa fotografive të siguruara, shihet se si ky qytet është vërshuar nga reshjet e mëdha. (Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen ⤵)

Pas reshjeve, ”Bifurkacioni” njësia në Kaçanik ka njoftuar se pas të reshurave të shumta të shiut, është turbulluar uji dhe janë detyruar të ndërpresin furnizimin me ujë. Sipas ”Bifurkacionit”, furnizimi me ujë do të vazhdoj pasi që të rikthehet në kualiteti i ujit të pijes.

 
  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE