Lajm i keq për Ramush Haradinajn, edhe kjo kategori fillon protestën duke kërkuar rritje të pagave

C

Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës ka mbajtur një konferencë për media nga ku kanë alarmuar për kushtet e rënda të punës që ata kanë.

Ata kanë dhënë detaje për protestën që po mbajnë e cila lidhet pikërisht me pagat e vogla që ka kjo kategori.

Përfaqësuesi i zjarrfikësve ka thënë se kërkesa për rritje të pagave është legjitime dhe e drejtë që ju takon qysh moti.

……………………………………………………………………………………………………………..
Serbët shajnë Granit Xhakën, përgjigja e tij do ta bëj krenar çdo shqiptar

……………………………………………………………………………………………………………..

Ai ka thënë se puna e zjarrfikësve është puna me rrezikshmërinë më të lartë, ndërsa që paguhet tepër pak.

Ai i ka bërë apel Qeverisë dhe kryeministrit Haradinaj që të ulen e ti dëgjojnë kërkesat e tyre, dhe ti përmbushin ato./GazetaBlic/

SHPËRNDAJE