Lajm i zi për futbollin evropian, vdes ish-trajneri i Shqipërisë prej ‘COVID’-it

Është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare ish-trajneri i Shqipërisë – Oto Bariç.

Ish-tekniku veteran i futbollit kroat dhe europian vdiq prej koronavirusit në një klinikë të Dubvravës.

Ai e mbylli karrierën si trajner në vitet 2006-207 me Shqipërinë.

Bariç ka drejtuar edhe Kombëtaren e Shqipërisë në periudhën e vitit 2006-2007.

Bariç arriti sukses të madh në trajner, ku fitoi tre Bundesliga austriake me Rapid Vjenën dhe në vitin 1985 luajti në finalen e Kupës së Fituesve të Kupave.