Lajm shumë i mirë për motin

Ditëve të para të muajit korrik ngrohtë dhe kryesisht me diell, nuk përjashtohen edhe reshjet.

Temperaturat e ajrit do të rriten rreth vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 16C, e maksimalet nga 27C deri në 30C.

Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.

3.07-4.07 – Të martën mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell. Të mërkurën mot kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale të shiut me bubullima.

5.07 – Mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

6.07 – Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës mot pjesërisht i vranët, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-3m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbres në vlera normale.