LAJMI I FUNDIT: Arrestohet një shqiptar dhe dy serbë

Të hënën rreth orës 22:00 janë arrestuar tre persona.

Bëhet fjalë për një shqiptar dhe dy serbë të cilët janë zënë në flagrancë duke trafikuar një grua shqiptare – shtetase nga Shqipëria, njofton policia.

Rasti nga policia është cilësuar si “trafikim me qenie njerëzore”.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Të dyshuarit pasi janë intervistuar nga policia, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Bëhet e ditur se arrestimi ka ndodhur në Prizren.

SHPËRNDAJE