E papritur, zhvillime dramatike pas vrasjes së te riut 17 vjeçar në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 17:00 është dorëzuar në Polici, i dyshuari për vrasjen e 17 vjeçarit në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 17:00 është vetdorëzuar në Polici personi i dyshuar L.P 18 vjeç, për rastin e vrasjes që ndodhi me datën 9 dhjetor në rrugën Gustav Majer në Prishtinë”, ka thënë Ahmeti.

Detajet dhe arsyet e vrasjes ende nuk dihen.

I ndjeri, Shkëlqim Pllana kishte qenë futbollist i skuadrës Keku.

SHPËRNDAJE