LAJMI I FUNDIT: Edhe ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas.

“Gjermania, Franca, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara do të takohen nesër në Londër për të diskutuar hapat e ardhshëm pas sulmit të sotëm në Siri”, tha Maas.(Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

SHPËRNDAJE